Állatok világnapja a Ringató óvodában

Iskolánk két nevelője, Pálfalvi Erzsébet és Finta Péter közösen, a Gyermekekkel a Kutyákért – Kutyákkal a Gyermekekért Alapítvánnyal vett részt a Veszprémi Ringató Körzeti Óvoda programján. Az óvodás gyermekek az Állatok Világnapjára emlékeztek, ahol különleges programok várták őket. Kutyával asszisztált testnevelés foglakozásokon vehettek részt a nagycsoportos gyerekek az alapítvány vezetőjével, Bara Ivettával valamint segítőivel,és azok terápiás kutyáival.
A kisebbek pedig ismerkedhettek a kutyákkal, simogathatták, játszhattak velük.
A délelőtt során rengeteg élménnyel gazdagodhattak a gyerekek, ismereteik bővültek az állatvédelemről, az állatok gondozásáról, óvásáról, szeretetéről folytatott beszélgetések alakalmával.
Örülünk hogy iskolánk is részt vehetett a programban!

Finta Péter