Lelki nap

Rendhagyó lelki nap felső tagozaton

 

2019.október 25-én lelki nap keretében felső tagozatos tanulóinkkal a Papp László Sportarénában voltunk, Nick Vujicic előadásán. Témája a hit és a remény egy reményvesztett világban, valamint a feltétel nélküli szeretet. A program az Ez az a nap!  és a Nem Adom Fel! Alapítvány szervezésében valósult meg.

Ezen a különleges alkalmon tanulóink olyan embertől hallottak gondolatokat az élet szépségéről, öröméről, a küzdeni tudás fontosságáról, aki születésétől fogva súlyos fogyatékosságokkal él és mégis arra tette fel az életét, hogy példájával bátorítsa, erősítse lelkileg az őt hallgatókat.

Kissné Cservenyák Judit
hittan munkaközösség vezető

 

Alsósok lelki napjáról beszámoló

 

Ebben a tanévben, rendhagyó módon, október 25-én tartottuk iskolánk lelki napját.
A gyerekek elvégezték a szentgyónásukat, és részt vettek a szentmisén, amit Felker Zsolt atya mutatott be.
Gazdag programok várták a diákokat, melyek az októberi-novemberi szentek köré csoportosultak.
A gyerekek meghallgatták a másodikosok előadását Szent Mártonról, majd játékos versenyeken adtak számot a tudásukról, végül kézműveskedtek.
A harmadikosok Zsuzsa nővér segítségével készültek az Oltáriszentség fogadására, majd látogatást tettek az érseki ostyasütőben és varrodában.
Az ötödikes gyerekeknek Zsolt atya mutatta be a Székesegyházat.

Lelki élményekben gazdagodva zártuk ezt a napot.

ImrénéPaál Virág
hitoktató

Veszprém, 2019. november 12.